Soutěž Kulturní dědictví

V úterý 19. 3. 2024 se někteří studenti naší školy vypravili na vyhlašování soutěže Kulturní dědictví, kterou pořádal Krajský parlament dětí a mládeže Zlínského kraje.
O zahájení soutěže se postaraly folklórní soubory JAKUB (zkratka pro Jan Amos Komenský Uherský Brod) a Frgálka. Poté se konalo vyhlášení vítězů soutěže v kategoriích – řemeslná, výtvarná, audiovizuální a literární.
Z naší školy se na stupních vítězů umístily Liliana Smrtková z 1. K a Petra Matoušková z 3. K. Speciální cenu Valašského muzea v přírodě si odvezla Tereza Řezníková.

Všem vítězům gratulujeme!

V druhé části akce jsme se rozdělili na dvě skupiny. První skupina šla na workshop Masarykovy veřejné knihovny Vsetín o tvorbě komiksu a druhá zůstala na dvě prezentace, které nám představily činnost Slováckého muzea v Uherském Hradišti a Valašského muzea v přírodě z Rožnova pod Radhoštěm. Dozvěděli jsme se spousty zajímavých informací a zároveň jsme byli pozvaní na exkurze do muzeí.

Děkujeme všem za krásné dopoledne a velké díky patří i paní učitelce Jančové za to, že nás na akci doprovázela.

Anna Usnulová a Zuzana Plačková, 3. K

Příspěvek byl publikován 27.3. 2024