Pozvánka na výstavu

    Od 8. 11. 2023 můžeme navštívit v Art Galerii Info, která se nachází v prostorech Městského informačního centra v Uherském Brodě výstavu dřevěných plastik Jaroslava Bureše, bývalého pedagoga naší školy a výtvarníka. Jaroslav Bureš působil na naší škole řadu let. Po roce 1989 se podílel na transformaci původně Knihkupecké školy v Luhačovicích do nových podmínek, stal se iniciátorem studia uměleckých řemesel na naší škole. Vyučoval vedle kresby a modelování i teorii výtvarné kultury i dějiny umění. Má velkou zásluhu na podobě a vybavení našich dílen, které nám slouží už více než dvacet let.

    Nebyl jen pedagog, ale zejména jeho tvůrčí dráha si právem zasluhuje naši pozornost. Perokresba, malba, sochařina, grafika, ale především dřevěná plastika, jíž se věnuje s největší láskou. V jeho díle se objevují stylizované květiny, trsy trávy, křivky inspirované přírodou, vždy v dokonale vyvážené kompozici, vypovídající o životě a jeho krásách v dnešní moderní době, překvapivě velmi tradiční a srozumitelnou formou.

    Dřevěné plastiky výtvarníka a pedagoga Mgr. Jaroslava Bureše budou vystaveny v Art Galerii Info do 10. ledna 2024.

 

Příspěvek byl publikován 4.12. 2023