KOKTEJLOVÝ KURZ 21. – 24. 2. 2022

V minulém týdnu byl v naší škole realizován Koktejlový kurz pro zájemce z 1. a 2. ročníku gastronomických oborů. Jednalo se o specializovaný odborný kurz nad rámec běžné výuky, ve kterém naši žáci výrazně zvýšili své odborné dovednosti a znalosti. Výuka probíhala v nově zrekonstruované  odborné učebně gastro oborů pod vedením vynikajícího lektora Bc. Jakuba Orla – barmanizlin.cz.

Ve čtyřech dnech úžasných instruktáží, teoretických bloků a zejména  praktických nácviků panovala pohodová atmosféra, což však nijak neubíralo vysoké úrovni odborných teoretických informací, které žáci obdrželi. Dozvěděli se také mnoho praktických rad i zajímavostí, které laik mnohdy netuší.

Každý den kurzu obsahoval značnou část věnovanou samotnému tréningu míchání koktejlů. Tato část byla pro žáky nejatraktivnější, nehledě na to, že následně bylo nutné vlastní výtvory pečlivě ochutnat. :)

V závěru kurzu, po úspěšném složení zkoušky, obdrželi účastníci certifikáty.

Gratulujeme našim žákům – absolventům Koktejlového kurzu k jejich nově získaným znalostem a dovednostem,  které určitě s výhodou uplatní ve svém profesním životě.

….. protože, jak říkají Barmani Zlín: „Koktejly jsou královská disciplína …..“.

 

Příspěvek byl publikován 28.2. 2022