Úspěchy v cizích jazycích

Ve dnech od 12.1. do 26.1.2017 proběhly na naší škole olympiády (písemná i ústní část) ve všech třech vyučovaných cizích jazycích.
Výsledky v jednotlivých jazycích jsou následující:
Angličtina – celkem 20 účastníků, do užšího ústního kola se probojovalo pět žáků, z nichž vyšli  nejúspěšněji Táňa Jelénková (2. K) – 1. místo, Eliška Kobzáňová (2. K) – 2. místo a Jakub Brhláč (1. M) – 3. místo. Vítězka tak může naši školu  reprezentovat v okresním kole této soutěže na Gymnáziu T. G. Masaryka ve Zlíně.
Němčina – 14 účastníků, v ústním kole předvedli nejlepší jazykové kompetence Alžběta Mahdalová (3. M) – 1. místo, Táňa Jelénková (2. K) – 2. místo a Ladislav Dostál (2. K) – 3. místo.
Ruština – 14 účastníků, v ústním Ocenění žáci (Vojtěch Zela zcela vlevo)kole úspěšně zabojovala Linda Prachařová (1. M) – 1. místo, Martina Valášková (3. K) – 2. místo, Nikola Svozilová a Denisa Hrubá (obě z 1. M), které se dělí o 3. místo.
Všem vítězům srdečně blahopřejeme a přejeme elán v jejich dalším studiu cizích jazyků!
24.1.2017 byl v kongresovém sálu naší školy předán certifikát Vojtěchu Zelovi (4. M) za vynikající 20. místo v ČR v mezinárodní soutěži pro studenty středních škol a gymnázií v anglickém jazyce pod názvem Best in English 2016/2017!
Zástupce organizátora soutěže si připravil i zajímavou přednášku pro studenty 3. a 4. ročníků o možnostech studia a práce v zahraničí.Diplom pro Vojtěcha Zelu

Příspěvek byl publikován 31.1. 2017