Tradiční vánoční jarmark v Luhačovicích

Tradiční vánoční řemeslný jarmark s množstvím zajímavého programu pořádalo město Luhačovice v pátek 5. prosince 2014. Na akci nechybělo předvádění tradičních řemesel (naši kováři), hudební vystoupení a samozřejmě rozsvěcení vánočního stromu před radnicí.
Hlavní součástí řemeslného jarmarku však byl trh s vánočními produkty a dobrým jídlem a pitím.

Jarmarku se aktivně zúčastnili i učitelé a žáci soustředění do dvou žákovských minipodniků MOGAST a GURMET, zřízených ve SOŠ Luhačovice v rámci projektu OPVK „Nové přístupy k realizaci praktického vyučování ve Zlínském kraji“ (reg. č. CZ.1.07/1.1.00/54.0019). Naši žáci si vyzkoušeli reálné podnikání v praxi tím, že nejprve vyrobili a následně i nabízeli návštěvníkům jarmarku vánoční pečivo a nápoje a s potěšením pozorovali, jak jdou jejich výrobky na odbyt.
Jejich počínání sledovali a hodnotili i učitelé ZŠ Luhačovice, z minipodniku TOP GASTRO spolupracujícím i na této akci s naší školou, a mentor z praxe PhDr. František Hubáček, který reprezentoval město Luhačovice, pro něž jsme připravovali tzv. „Starostenský čaj“.

Tak hezké Vánoce a krásný nový rok i našem projektu!!!

Stánek školy

Stánek školy

Minipodniky v akci

Minipodniky v akci

Kontrolní činnost

Kontrolní činnost

Zásoby rychle mizí

Zásoby rychle mizí

Kontrola z města

Kontrola z města

Spolupráce se ZŠ

Spolupráce se ZŠ

Příspěvek byl publikován 8.12. 2014