Olympiády v cizích jazycích

V první polovině února 2022 se na naší škole  konaly olympiády ve všech třech vyučovaných cizích jazycích (v písemné i ústní části). Soutěže se zúčastnili studenti všech oborů, i když letos v menším počtu, než bývá zvykem. Někteří žáci onemocněli covidem, jiní museli zůstat v domácí izolaci.

Angličtina – 17 účastníků, do užšího výběru ústního kola se probojovali 4 žáci, z nichž stupně vítězů obsadilo trio Vít Zbranek (1.K) – 1. místo, Karla Rincón Obdržálková (1.U) – 2. místo a Natálie Štěpančíková (1.M) – 3. místo.

Němčina – 16 účastníků. Nejlepší výkon předvedl  Jakub Petřivalský (4.M) – 1. místo, Barbora Juráková (4.K) – 2. místo a Miroslav Kužela (3.K) – 3. místo.

 Ruština – 7 účastníků, z nichž nejúspěšněji zabojovala Hermína Furmánková (1.K) – 1. místo, Ondřej Večeřa (2.K) – 2. místo a Zuzana Plačková (1.K) – 3. místo.

Jsme rádi, že v letošní soutěži byly silněji zastoupeny první ročníky,v  nichž se objevilo poměrně hodně nadaných žáků.

Vít Zbranek bude 10.3.2022 naši školu reprezentovat v Okresním kole konverzační soutěže v anglickém jazyce na Gymnáziu Jana Pivečky a SOŠ ve Slavičíně.

Všem studentům děkujeme za účast v soutěži, vítězům gratulujeme a přejeme úspěch i elán v dalším studiu cizích jazyků!

Příspěvek byl publikován 6.2. 2022