OPRAVDU VELKÝ ÚSPĚCH – TOČÍŘSKÁ SOUTĚŽ V BECHYNI 2019

V období listopadu je každoročně pořádána celostátní keramická Točířská soutěž, kterou pořádá SUPŠ Bechyně. Letošní 23. ročník probíhal ve dnech 7. – 8. listopadu. Naši školu reprezentovaly žákyně oboru Design a tvorba keramiky – Nikola Kudrnáčová a Markéta Halbichová, které připravili a doprovodili jejich učitelé: Mgr. Jana Rosinová a ak. sochař Jiří Váp.

Žákyně Markéta Halbichová se v hlavní soutěži umístila na prvním místě a ve vedlejší soutěži „Slepý točíř“ získala také první příčku. Její spolužačka Nikola Kudrnáčová obsadila třetí místo v hlavní soutěži. Tak, tohle tu ještě nebylo!!! Točířská soutěž v SUPŠ v Bechyni je skutečně prestižní a z odborného hlediska náročná soutěž. Letošní výsledky svědčí o vynikající odborné připravenosti žáků naší školy.

Děvčatům a pedagogům, kteří je připravovali, gratulujeme a děkujeme za vynikající reprezentaci školy!

Vyslovujeme také uznání a poděkování pořadatelům soutěže – našim přátelům ze SUPŠ v Bechyni za bezchybnou a obětavou přípravu celé akce, která se tradičně odehrává ve skvělé atmosféře!

Příspěvek byl publikován 9.11. 2019