Sportovní kurz Osvětimany 2016

Sotva jsme se vrátili ze stáže v Portugalsku, čekal nás, studenty 3.M a 2.K další „odpočinkový“ týden. V pondělí 30. května jsme vyjeli do RS Ječmínek v Osvětimanech, abychom tu zahájili tradiční týdenní sportovní kurz pod vedením pana učitele Petra Hrabala.
Ten si pro nás přichystal (společně s jeho pomocníky) dvě delší trasy a orientační běh.
V pondělí jsme si vyšli jen na krátkou odpolední procházku, večer nasbírali dříví a při příhodách proseděli u táboráku několik hodin. V úterý a čtvrtek nás čekaly túry náročnější, jedna na hrad Cimburk a druhá na Smraďavku. Obě jsme zvládli bez potíží. Středa byla odpočinková – dopoledne jsme se učili, jak správně určit azimut, abychom se v odpoledním orientačním běhu neztratili. Nesmělo chybět ani střílení ze vzduchovky.
Odpolední běh, nebo spíš chůze s buzolou v nás vyvolávaly pocity beznaděje, přece jen jsme tolik nevěřili svým orientačním smyslům. Nakonec jsme se do RS Ječmínek vrátili všichni usměvaví a plní dojmů z tratě.
Během našeho pobytu nás poctila svou návštěvou delegace z nejvyššího patra naší školy – přijel se na nás podívat pan ředitel.
Touto cestou bychom chtěli poděkovat panu Petrovi a všem jeho pomocníkům za úžasný pobyt! Příště snad jen – o týden delší?

3.M

Příspěvek byl publikován 13.6. 2016