10. ročník Majáles

Tak jsme letos trochu s očekáváním, patřičnou chutí a nadšením vyhlíželi jubilejní ročník Majálesu. Do jeho organizace se zapojila i skvělá parta studentek ze třídy 3. M, která velkou měrou nadchla ostatní třídy k samotným přípravám. Každá třída z jednotlivých oborů se nechtěla nechat zahanbit a připravila, secvičila výborná vystoupení. Vše bylo zajímavé a originální, doprovázeno různými hudebními styly.

Téma tohoto ročníku znělo Zpátky do minulosti. Bylo vidět, že se studenti umějí bavit a dokáží vytvořit originální kostýmy. Letos v průvodu byly dokonce i alegorické vozy s protagonisty jednotlivých scének, vozy vyzdobili studenti z oborů uměleckých řemesel. Samotný průvod procházel městem v bojové a patřičně hlučné atmosféře. Nechyběly megafony, rachejtle, ani vtipné glosy.

Poprvé jsme se představili před poštou, na zrekonstruované třídě Dr. Veselého. Zde na nás čekala rocková kapela Orient 78 se zpěvačkou z našich řad, Terezkou Gorčíkovou ze  třídy 2.M.

Program tentokrát zahájil zástupce ředitele Mgr. Černobila, neboť protagonisté a speakři Majálesu chystali úvodní vystoupení a hudební scénku. Ta se nesla v duchu americké popové kapely Village People, učitelé spolu s mistry odborného výcviku se této hudební produkce zhostili na jedničku. Rozproudili dav studentů a přihlížejících tak, že vzduchem létaly svršky a díly spodního prádla.

Následovaly scénky všech ročníků, jednotlivé výstupy byly velmi zdařilé, povedené, vtipné a milé.

Pro samotnou komisi, jež hodnotila jednotlivá vystoupení, bylo velmi obtížné zvolit vítěze a pořadí na prvních třech místech. Bavili se nejen studenti, učitelé, představitelé města, ale i přihlížející návštěvníci Luhačovic. Takto zdařilou akci mnozí na škole ještě nezažili, a tak je pro nás výzvou pro příští ročník i nadále pokračovat v započaté tradici studentských slavností humoru a recese.

. Za organizátory L+Z+J

Příspěvek byl publikován 28.4. 2016