Olympiády v cizích jazycích

Úterý 19. ledna a středa 27. ledna 2016 se na naší škole nesly v olympijském duchu – v průběhu těchto dní se konaly olympiády (písemná i ústní část) ve všech třech vyučovaných cizích jazycích. Výsledky v jednotlivých jazycích jsou následující:

 

Angličtina – 25 účastníků, do užšího ústního kola se probojovalo 5 žáků, z nichž vyšel nejúspěšněji Vojtěch Zela (3. M) – 1. místo, Tomáš Sadil (3. G) – 2. místo a Přemysl Bistrý (3. U) – 3. místo. Vítěz bude 17. února reprezentovat naši školu v okresním kole této soutěže na Gymnáziu T.G.Masaryka ve Zlíně!

 

Němčina – 15 účastníků, v ústním kole předvedli nejlepší jazykové kompetence opět Vojtěch Zela (3. M) – 1. místo, Veronika Coufalíková (2. M) – 2. místo a Alžběta Mahdalová (2. M) – 3. místo.

 

Ruština – 15 účastníků, v ústním kole úspěšně zabojovala Sabina Pjajková (3. M) – 1. místo, Kristýna Sudková (3 .M) – 2. místo a Markéta Tótová (2. K) – 3. místo..

 

Všem vítězům srdečně blahopřejeme a přejeme elán v jejich dalším studiu cizích jazyků!

 

27.1.2016 také na naší škole proběhla online soutěž pro studenty středních škol a gymnázií v anglickém jazyce pod názvem Angličtinář roku 2015/2016! Součástí testu úrovně B1-C1 byla gramatika, poslech a orientace v textu. Nejvíce bodů z účastníků naší školy získal Vojtěch Zela ze 3. M (103,5 b. z možných 128 b.).

Příspěvek byl publikován 29.1. 2016