Pro rodiče


QUESTIONNARIES – output of the LdV Partnerships project – THE INTEGRATION OF VOCATIONAL EDUCATION WITH THE INDUSTRIES

questionnaries

Partnerské školy

Střední odborná škola Luhačovice je škola s více než pětačtyřicetiletou tradicí. Vznikla z původně jednooborové školy knihkupecké a až po roce 1989 se rozrostla o další obory. Nejprve to byla umělecká řemesla, pak následoval obor management obchodu, tříleté učební obory kuchař a číšník a dnes pokračuje studijní obor Informační služby, Management v umění a reklamě.

Téměř všechny studijní obory spolupracují s partnerskými školami v zahraničí:

poeltenLANDESBERUFSCHULE ST. PÖLTEN, Rakousko
Mezi řadou knihkupců se škola trvale zapsala především jako škola , která sloužila a pomáhala především knížkám a knižnímu obchodu. Proto se také po roce 1989 stala naší první partnerskou školou v zahraničí podobná škola v dolnorakouském St. Pöltenu, která mimo dalších dvaceti učebních oborů vychovává knihkupce pro celé Rakousko. Od roku 1993 mohli naši studenti každoročně absolvovat deseti týdenní stáž v knihkupeckém oboru této školy a získávat tak zahraniční zkušenosti a zlepšit si svoji němčinu. Po roce 2000 spolupráce pokračuje prostřednictvím grantů programu Společenství na podporu odborného vzdělávání Leonardo da Vinci.V současnosti víc než polovina stáže našich studentů v rakouské partnerské škole je vyhrazena na praxi v rakouských firmách. První firmou byla filiálka knihkupectví AMADEUS. Jde o síť velkých knihkupectví se širokým knižním sortimentem, hudebními nosiči, počítačovým softwarem, papírnickým zbožím, drobnými uměleckými a dárkovými předměty a knižním poradenstvím. Druhou firmou bylo nakladatelství NIEDERÖSTERREICHISCHES PRESSEHAUS, největší nakladatelství v Dolním Rakousku.Tisknou se zde noviny, časopisy, odborná literatura a literatura faktu, knihy pro děti a mládež a od roku 2003 i krásná literatura. S těmito institucemi je stálá spolupráce i v rámci letošního projektu mobility Leonardo da Vinci s názvem MARKETINGOVÉ KOMUNIKAČNÍ AKTIVITY V EVROPSKÉM SEKTORU na dvouměsíční stáž do rakouského Sankt Pöltenu.

SREDNJA ŠOLASREDNJA ŠOLA, ZAGORJE OB SAVI, Slovinsko
Se střední školou ve slovinském Zagorje navázala spolupráci od roku 2002 na úrovni přátelských setkání učitelů a žáků obou stran a výměně odborných zkušeností. Střední škola Zagorje ze Slovinska, Vyšší škola hospodářských zaměření St. Peter z Rakouska a naše škola spolupracovaly na mezinárodním projektu Leonardo da Vinci pod názvem Národní kuchyně tří zemí a Propagace lázeňství, zejména jeho vlivu na zdravý životní styl. Na české straně spolupráce probíhala v rámci projektu dotovaného krajským úřadem Zlínského kraje, č. projektu 1965/2004 – Spolupráce slovinských a českých kuchařů – tvorba česko-slovinské kuchařky. Výsledkem je vytvoření kuchařky typicky českých a slovinských jídel a zpracování slovníku odborných výrazů. Velmi zdařilou akcí, kterou se spolupráce obou škol dostala do povědomí široké veřejnosti, bylo personální a organizační zabezpečení recepce pořádané na českém velvyslanectví v Ljublaně při příležitosti státního svátku 28. října.


Ve školním roce 2010- 2013 pokračují práce na dvouletém projektu partnerství Leonardo da Vinci s názvem THE INTEGRATION OF VOCATIONAL EDUCATION WITH THE INDUSTRIES, jehož cílem je nalezení metod posílení spolupráce mezi odbornými školami a firmami, zlepšení komunikace mezi nimi, sjednocení výstupů odborného vzdělávání s požadavky praxe tak, aby bylo možno využívat příkladů dobré praxe z jiných zemí.

V projektu s námi pracují tyto školy:

eu_flag-web

NEVSEHIR TEKNIK VE ENDUSTRI MESLEK LISESI, město Nevsehir, Turecko,
SKIVE TEKNISKE SKOLE, město Skive, Midtjylland, Dánsko,
BERUFSBILDENDE SCHULE DES LANDKREISES OSNABRÜCK, Bersenbrück, SRN,
TECHNICZNE ZAKLADY NAUKOWE, město Dąbrowa Górnicza, Polsko,
GRUP SCOLAR ENERGETIC NR.1, město Targu-Jiu, Rumunsko.

2. V projektu Comenius Partnerships MUSIC, VEHICLE OF CULTURAL IDENTITY se setkání v Itálii, Španělsku a Litvě během 2 let zúčastní celkem 6 pedagogů a 6 žáků.

Partnerské školy:

ŠpanělskoINS RONDA, katalánské město Lleida Itálie – ISTITUTO SUPERIORE GENTILESCHI, město Neapol LitvaUTENOS R. LELIUNU PAGRINDINE MOKYKLA, město Leliunai

turkey3. V rámci projektu mobility Leonardo da Vinci s názvem OBJEVOVÁNÍ DĚDICTVÍ TURECKÉ GASTRONOMIE spolupracujeme se školou TEKNIK VE ENDUSTRI MESLEK LISESI z Nevsehiru v Turecku.

LdV THE INTEGRATION OF VOCATIONAL EDUCATION WITH THE INDUSTRIES

turkey TEKNIK VE ENDUSTRI
MESLEK LISESI
Nevsehir
Turecko
skive SKIVE TEKNISKE SKOLE Skive
Dánsko
bsb BERUFSBILDENDE SCHULE Bersenbrück
Německo
plr TECHNICZNE ZAKLADY NAUKOWE Dąbrowa Górnicza
Polsko
sigla_energetic_insigna GRUP SCOLAR ENERGETIC Targu-Jiu
Rumunsko

Comenius Partnership MUSIC, VEHICLE OF CULTURAL IDENTITY

ampa INS RONDA Lleida
Španělsko
neapol ISTITUTO SUPERIORE
GENTILESCHI
Neapol
Itálie
ixx1a32732 UTENOS PAGRINDINE MOKYKLA Leliunai
Litva