Olá! Como tem passado?

Portugalsky: Ahoj! Jak se máte?
My dobře. Cestu do Portugalska jsme zvládli na jedničku. Odbavení na letišti proběhlo přímo bleskově. Personál se zřejmě zalekl naší značné početní převahy a nezmohl se na odpor. Ani nebylo zapotřebí zpěvu po vzoru husitů – kapituloval!
Jen na letadlo jsme si museli počkat o něco déle – ne že by nás nechtěli, to jen v Portu vládlo nepříznivé počasí. Nicméně pak už jsme se vrhli vzhůru do oblak. Některé z nás sice vzlet mírně zaskočil a následný výkřik poněkud vyděsil ostatní spolucestující citlivějších povah, kapitán se však nezalekl a ve stoupání statečně pokračoval. Pak už reinkarnaci v ostřílené letce nic nebránilo.
Přivítání na letišti proběhlo ve velkém stylu – foto přiloženo.
Víkend se nesl ve znamení výletů a o zážitky rozhodně nebyla nouze – v sobotu jsme poznávali krásy měst Braga a Guimarães, v neděli nás čekalo Porto. Prošli jsme historická centra měst, včetně hradů, kostelů, projeli se na lodi, zastavili se na břehu Atlantického oceánu a ochutnali místní speciality. Vše pečlivě zaznamenáváme a po návratu budeme podrobně informovat. Dnes posíláme aspoň malou ochutnávku.
Portugalská kuchyně nám bohužel chutná, jednoznačným favoritem jsou dezerty – naštěstí se na zpáteční cestě budou vážit kufry a ne my …
Příští týden už budeme čerpat nové zkušenosti na pracovištích, tak nám držte palce!
Zdravíme celé osazenstvo školy, DM, školní jídelny a dílen, spoustu pozdravů posíláme i domů;-).

Veronika, Petr, Tonda, Žaneta, Tomáš, Adam (1.G), Natálie, Nikola (2. G), Alžběta, Tereza (2. M), Kateřina, Pavlína, Sabina, Kristýna, Tereza, Soňa (3. M), Eliška, Anička (1. K), Veronika, Adéla (2. K).

Portugalsko 1
Příspěvek byl publikován 9.5. 2016